POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
17-10-2018   -   20-02-2019  
Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza"
„W ułamku sekundy. Niepodległa!”. Konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy.

Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza"

ul. Reymonta 18
30-059 Kraków
tel. 12 638 42 12
tel. 12 637 59 35
tel. 12 63 737 61

http://www.mdk-dh.krakow.pl
biuro@mdk-dh.krakow.pl
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18
WSTĘP WOLNY
zapraszamy dzieci powyżej 12 lat
Wydarzenia inne
W ułamku sekundy to konkurs na reportaż fotograficzny i filmowy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Niepodległa!”. Chcemy by wasze zdjęcia i filmy, reportaże, pokazały to wszystko,
z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski.
Do Konkursu mogą być zgłaszane fotografie lub filmy realizowane w formie reportażu, który będzie zapisem rzeczywistości. Pracując nad reportażami miejcie na uwadze, że gatunek ten daje odbiorcy „żywy opis zdarzeń i faktów, znanych autorowi z bezpośredniej obserwacji”. Reportażysta to osoba, która za pomocą zdjęć lub filmu opisuje zdarzenia lub sytuacje, które spaja pewna myśl autora. Reportaż powinien mieć zwartą i mocną formę. Wybierzcie i skupcie się na określonym bohaterze, zjawisku, wydarzeniu. Wasza historia musi mieć temat. Poznajcie go i pokażcie, co z niego wynika, jakie jest tło opisywanych wydarzeń.
Kolejną edycję naszego konkursu „W ułamku sekundy" chcemy poświęcić „Niepodległej". W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach w nowych granicach
i realiach odradza się Rzeczpospolita. Był to trudny okres. Chcemy by wasze zdjęcia i filmy, reportaże, pokazały to wszystko co wesołe, smutne, poważne, dramatyczne, patetyczne.
Z czym wchodzimy w nowe stulecie Polski. Ma to być obraz tej Polski z obchodów 100-lecia, obraz Polski pełnej kontrastów, obraz Polski widziany oczami cudzoziemców, obraz Polski społecznych
i politycznych konfliktów, po prostu prawdziwy obraz stuletniej Rzeczpospolitej Polskiej.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 11-19 lat. Do konkursu można zgłaszać prace zrealizowane z wykorzystaniem różnych środków technologicznych np. telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego, kamery.
Do konkursu zgłaszamy min 5, maksymalnie 8 zdjęć. Zdjęcia muszą zostać ponumerowane zgodnie z koncepcją reportażu. Reportaż filmowy nie może przekroczyć 10 minut.
Zgłoszenia są bezpłatne.
Wzięcie udziału w Konkursie odbywa się ę poprzez wysłanie Karty zgłoszenia i w przypadku reportaży filmowych linku lub pliku z filmem na adres-mailowy: sszczepanska@mdk-dh.krakow.pl lub płyty DVD oraz przesłanie odbitek fotograficznych w formacie A4 drogą pocztową lub dostarczenie osobiście do siedziby Organizatora na adres: Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków z dopiskiem Konkurs „W ułamku sekundy. Niepodległa!”.

Nagrody festiwalowe zostaną wręczone tylko autorom lub upoważnionym przez nich reprezentantom podczas uroczystego zakończenia konkursu tj. 7 marca 2019 r. Zgłoszenie filmu i zdjęć oznacza zgodę na postanowienia regulaminu Konkursu.
Filmy lub linki do filmów oraz zdjęcie lub cykl zdjęć do Konkursu należy przesyłać wraz z dokładnie wypełnioną Kartą Filmu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 lutego 2019 roku.
Nie decyduje data stempla pocztowego.
Oceny nadesłanych prac dokona powołane przez Organizatorów Jury (ogłoszenie wyników w dniu
1 marca 2019 roku na stronie internetowej: www.mdkdh.krakow.pl)
Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
Finał Konkursu, wystawa i wręczenie nagród odbędą się w dniu 7 marca 2018 roku w siedzibie Organizatora.
Dodatkowe informacje dotyczące warunków udziału, przewidzianych nagród oraz karta zgłoszenia znajdują się w szczegółowym regulaminie Konkursu, na stronie internetowej Organizatora i FB.

 
http://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/753-konkurs-na-reportaz-fotograficzny-i-filmowy-w-ulamku-sekundy-niepodlegla
Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18
 
Godz.
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury